Študentský pôžičkový fond

Študentský pôžičkový fond

Študentský pôžičkový fond bol zriadený vládou SR ako neštátny účelový fond na poskytovanie pôžičiek študentom vysokých škôl. Vláda sa pomocou tohto fondu snaží plniť ciele svojej sociálnej politiky.

Pre sociálne slabšie vrstvy obyvateľstva je často nemožné získať spotrebný úver v komerčnej banke. Tieto inštitúcie navyše zaťažujú tieto úvery relatívne vysokými úrokovými mierami.

Študentský pôžičkový fond vďaka štátnej podpore dokáže požičiavať študentom za podmienok ďaleko výhodnejších, ako sú trhové. Úroková miera je daná zákonom a je na úrovni 3 percentá.

Doba splácania je 10 rokov a študent má právo začať splácať úver až po skončení svojho štúdia.  Maximálna výška úveru v jednom akademickom roku je 1327,76 €. Špeciálna pôžička je poskytovaná na úhradu školného. Tu je limit dvojnásobný ako pri klasickej pôžičke a to 2655,5 €.

Študent musí mať trvalý pobyt na území SR a musí spĺňať jednu z nasledujúcich podmienok:

  • Dosahuje výborné študijné výsledky ( priemer známok do 1, 5 )
  • Je občanom so zmenou pracovnou schopnosťou
  • Je ťažko zdravotne postihnutý
  • Poberá sociálne štipendium
  • Príjem na člena domácnosti v rodine žiadateľa je nižší, ako je minimálna mzda v SR

Ďalšie zdroje informácií o ŠPF nájdete na stránkach Fondu na podporu vzdelávania – http://www.fnpv.sk.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Skúsenosti a názory:
2 názory na “Študentský pôžičkový fond

  1. Spätné upozornenie: Študentské pôžičky ŠPF | Študentské pôžičky

  2. Lukáš

    Dobry den , som človek ktory skončil prave gymnazium a ide na vysoku školu …na Karlovu univerzitu v prahe na finančnu matematiku ….a potreboval by som požičať nejake peniaze okolo 1000 až 2000 € , v bankach (tatra, vub,slovenska sporitelna) som sa bol spytat na to …vsade mi povedali že nemam narok , akurat v slovenskej mi dali mensiu nadej …ale potrebujem rucitela zo stalym prijimom …lenže nasa rodina ma velke dlhy ktore nedokaže splacat , otec by mal byt v cesku …je tam pol roka a nemame o nom ziadne info …cize by sa dalo povedat ze je nezvestny , a mama je nezamestnana. čiže tak ….dokažete mi poradit nieco odkial by som dostal požičku …aspon 1 000 € …aby som mal na zakladne veci .. v prahe si chcem najst robotu …len potrebujem dake prachy na zaciatok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.