Študentské účty bánk

Študentské účty bánk

Banky sa snažia oslovovať každú skupinu klientov samostatne. Je logické, že kampaň pre dôchodcov a kampaň pre pracujúcich ľudí sa budú líšiť. V tomto duchu vytvárajú banky svoju marketingovú kampaň aj pre mladých ľudí.

Hlavne študenti tvoria pre banky mimoriadne zaujímavú skupinu mladých ľudí. Hoci nemajú takmer žiadny príjem, do budúcna sú veľmi zaujímavými klientmi pre banky. Majú pred sebou celý pracovný život a vzdelaní ľudia spravidla zarábajú nadpriemerne.

Banky sa snažia oslovovať mladých ľudí najmä študentskými účtami, ktoré prezentujú ako mimoriadne výhodné. Nie vždy tomu tak je. Pre niektorých mladých ľudí tieto účty môžu spôsobiť výrazné zníženie nákladov, vo väčšine prípadov tomu však tak nie je.

Banky často k účtom vydávajú medzinárodné študentské karty, ktoré by mali oprávňovať študenta k mnohým zľavám po celom svete. Ich reálne využitie je však veľmi otázne.

Možno najzaujímavejším znakom týchto účtov je povolené prečerpane účtu. Vďaka tejto službe sa môže študent vyhnúť dočasnému nedostatku finančných prostriedkov, prípadne vyriešiť naliehavú kúpu spotrebných vecí.

Študentské účty slúžia najmä na zoznámenie sa s modernými bankovými službami, ako je internetbanking bez toho, aby to mladého človeka stálo zbytočne veľa peňazí.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.