Študentské pôžičky bez ručiteľa

Študentské pôžičky bez ručiteľa

Štúdium na vysokých školách býva často finančne veľmi náročné, hoci samotné štúdium nie je na Slovensku spoplatnené. Študenti však platia za počítač, ubytovanie a podobne. Pracovať popri štúdiu je často náročné. Rozumnou voľbou bývajú pôžičky. Takto môže študent odložiť splácanie až na dobu, kedy bude plne zarábať.

Študenti sú však problematikou skupinou obyvateľstva pre banky. Na jednej strane majú pre banky veľký potenciál, pretože majú celý pracovný život iba pred sebou. Na druhej strane však študent nie je symbolom finančnej zodpovednosti pre banky.

Najprístupnejší úver od banky pre študentov je povolené prečerpanie účtu – tzv. kontokorent. Takýto úver je zaťažený úrokovými mierami veľmi podobnými klasickým spotrebným úverom. Kontokorent je limitovaný a často nepostačujúci.

Pre študenta je však takmer nemožné získať od banky pôžičku bez ručiteľa. Všetky študentské pôžičky vyžadujú ručiteľa alebo spoludlžníka.

Pôžičky bez ručiteľa vo veľkom rozsahu poskytujú nebankové spoločnosti. Tieto subjekty dokážu vybaviť úver aj študentom.  Nebankové spoločnosti sú však známe svojimi praktikami, ktoré často zabiehajú až do neetického správania. Úrokové miery pri takýchto úveroch sú často niekoľkokrát vyššie, ako je tomu pri klasických bankových úveroch.

Preto sa odporúča využívať ich služby iba pri veľkej nevyhnutnosti a absencii inej rozumnej alternatívy.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Skúsenosti a názory:
2 názory na “Študentské pôžičky bez ručiteľa

  1. Zuzana

    Dobrý deň chcem sa vás opýtať som študentom na strednej škole a chcela od vás požiadať o pôžičku. Ďakujem za pochopenie Zuzana Sýčová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.