Študentská pôžička od SLSP

Študentská pôžička od SLSP

Hoci sa za štúdium na vysokých školách na Slovensku neplatí, štúdium rozhodne nie je bez nákladov. Počas štúdia musia študenti uhrádzať poplatky za ubytovanie alebo  za učebnice. Náklady na štúdium výrazne zvyšujú aj nákupy pomôcok k štúdiu, ako je napríklad počítač.

Nie každý študent má možnosť dostať peniaze od rodičov alebo pracovať popri škole. Pre takýchto študentov prichádzajú banky so študentskými pôžičkami.

Slovenská sporiteľňa má vlastný produkt pre financovanie potrieb študentov. Tento produkt sa volá – Spotrebný úver na čokoľvek pre vysokoškolákov. Tento úver je určený všetkým študentom denného štúdia od prvého ročníka až po doktorandov. Pôžičku môžu získať aj študenti študujúci v zahraničí.

Uchádzači o úver musia byť vo vekovej skupine 18 – 26 rokov a musia mať trvalý pobyt na území Slovenskej republiky. Úver musí byť zabezpečený spoludlžníkom, ktorým je zvyčajne jeden z rodičov.

Študentská pôžička od Slovenskej sporiteľne je bezúčelový úver. To znamená, že študent nemusí dokladovať účel úveru.

Slovenská sporiteľňa nerobí rozdiel medzi študentmi. Všetci môžu čerpať pôžičku s rovnakým úročením. Doba splatnosti pôžičky je 10 rokov. Študent môže začať splácať pôžičku až po skončení štúdia. Rozsah poskytovaných finančných prostriedkov sa pohybuje v rozsahu 1700 až 8500 €.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Skúsenosti a názory:
3 názory na “Študentská pôžička od SLSP

 1. Spätné upozornenie: Pôžička od SLSP

 2. Tereza

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na študentskú pôžičku v Slovenskej sporitelni. Pokiaľ by som si požičala 2000€, aká je minimálna splátka na 1mesiac? Mohla by som splácať napríklad 20€ po dobu 10 mesiacov a následne splatiť zvyšok naraz v jednej splátke?

  Ďakujem za odpoveď.

 3. Kristína

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na študentskú pôžičku v Slovenskej sporitelni. Pokiaľ by som si požičala 2500€, aká je minimálna splátka na 1mesiac? Mohla by som splácať napríklad 25€ po dobu 10 mesiacov a následne splatiť zvyšok naraz v jednej splátke?

  Ďakujem za odpoveď.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.