Študentská pôžička od poštovej banky

Študentská pôžička od poštovej banky

Obchodná stratégia každej banky je iná. Všetky banky sa snažia využívať svoje konkurenčné výhody a na základe nich sa pokúsiť oslovovať potenciálnych klientov.

Študenti sú veľmi špecifickou skupinou obyvateľstva, ktorá má relatívne veľký význam pre banky. Do budúcnosti, hlavne vysokoškolskí študenti predstavujú potenciálne významných klientov. Vysokoškolsky vzdelaní ľudia zvyčajne zarábajú nadpriemerne a sú pre banky veľkým prínosom.

Nie všetky banky však vidia v tomto segmente svoju šancu. Nie všetky banky môžu potenciálne osloviť mladého spotrebiteľa.

Poštová banka je bankovou inštitúciou, ktorá sa na študentov nezameriava. Ako jedna z mála slovenských bánk neponúka zvýhodnený študentský úver. Nemá vo svojej ponuke ani špeciálny spotrebný úver, ktorý by bol určený pre študentov.

Dôvodov môže byť samozrejme viacero. Mladý ľudia sú väčšinou silne ovplyvnení modernou kultúrou a civilizačnými symbolmi. Klasická pošta určite nepatrí k znakom 21. storočia. Väčšina mladých ľudí je detí internetu a moderných komunikačných prostriedkov. Predstava kombinácie pošty a banky určite nie je lákavá pre mladých ľudí.

Konkurenčnou výhodou poštovej banky je sieť pobočiek, ktorá kopíruje sieť pošty. Takto je Poštová banka prítomná aj na mnohých dedinách.

Študenti samozrejme môžu v Poštovej banke čerpať klasické spotrebné úvery bez špeciálnych výhod.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.