Študentská pôžička od Dexia banky

Študentská pôžička od Dexia banky

Dexia banka patrí k menším bankovým inštitúciám na Slovensku. Konkurencia na slovenskom bankovom trhu je dostatočne veľká, avšak tento fakt netlačí banku do konkurenčného boja s ostatnými bankami na každom fronte. Každá banka má svoju vlastnú stratégiu a má ju aj Dexia.

Banka Dexia neposkytuje žiadnu špeciálnu študentskú pôžičku. Úverová ponuka Dexie je bohatá, avšak žiadny produkt tejto banky nie je špeciálne určený pre študentov. Minimálne nie je takto marketingovo prezentovaný. Študenti samozrejme môžu využiť klasické spotrebné úvery banky. Tieto produkty často nie sú omnoho nevýhodnejšie ako študentské pôžičky ponúkané inými bankami.

Dexia banka však má v ponuke študentský účet, ktorý nazýva Axion. Toto je klasický marketingový  pokus o prilákanie študentov na rôzne zľavy. Tento študentský účet obsahuje aj možnosť povoleného prečerpania účtu. Táto možnosť je známa aj pod označením kontokorent. O povolené prečerpanie účtu je nutné banku  požiadať. Nesmie to byť však skôr, ako po troch mesiacoch od založenie účtu Axion v Dexii.

Kontokorent však nie niečím špeciálnym. Banka ho ponúka ku každému účtu. Študentov ani nijako nezvýhodňuje pri úrokovej miere, ktorá je pomerne vysoká. Povolené prečerpanie účtu je úročené 14, 5 %.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.