Pôžičky pre ženy na materskej dovolenke

Pôžičky pre ženy na materskej dovolenke

Pre ženy ma materskej dovolenke je veľmi zložité získať pôžičku v klasickej banke. Žena na materskej dovolenke nepracuje, a preto ani nemá potvrdenie o príjme od zamestnávateľa, ktoré banky často vyžadujú. Toto však neznamená, že žena na materskej dovolenke nemôže získať pôžičku. Môže, a to pomerne jednoducho. Nebankové subjekty takýmto ženám veľmi ochotne pomôžu.

Nebankové spoločnosti sú podnikateľské subjekty, ktoré sa špecializujú na požičiavanie peňazí ľuďom, ktorí boli odmietnutý normálnymi bankami. Do tejto kategórie patria aj ženy na materskej dovolenke.

Nebankové spoločnosti nie sú také prísne pri posudzovaní klienta, či je schopný splácať pôžičku. Toto však neprichádza zadarmo. Nebankové subjekty si toto zvýšené riziko premietnu v úrokovej miere, ktorou je zaťažená pôžička. Pozornosť je však potrebné venovať najmä ročnej priemernej miere nákladov ( RMPN ), ktorá zohľadňuje aj rôzne poplatky spojené s vybavovaním pôžičky. Nebankové subjekty často tieto poplatky nie veľmi zdôrazňujú. Často sa potom stave, že klient je prekvapený, akú drahú pôžičku od nebankovej spoločnosti dostal. Medzi týmito spoločnosťami je veľa firiem, ktoré nepodnikajú v etickej rovine.

Nebankové subjekty vypĺňajú medzeru v trhu a v mnohých prípadoch naozaj pomôžu. Ak však existuje možnosť dostať pôžičku od banky, je dobré sa obrátiť na banku.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Skúsenosti a názory:
11 názorov na “Pôžičky pre ženy na materskej dovolenke

  1. patricia

    Potrebovala bi som pozicku na krstni den narodila sa mi cerka a potrebujem si ci naskvor pozicat 150..200€dakujem vopred

      1. Diana M.

        dobry den potrebovala by som si surne pozicat 150 az 200 eur ak by sa dalo, je to surne. dakujem krastne a budem cakat na vasu odpoved.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.