Pôžičky na podnikanie

Pôžičky na podnikanie

Rozvoj podnikania  a rozvoj firmy vyžadujú neustály prísun finančných prostriedkov. Veľmi málo firiem dokáže financovať svoj rozvoj iba prostredníctvom vlastného kapitálu. Takmer všetky firmy využívajú bankové úvery.

Pre rozvoj hospodárstva sú veľmi dôležité investície. Z ekonomického hľadiska investície sa vždy rovnajú úsporám. Občania ukladajú peniaze do bánk. Následne banky tieto peniaze požičiavajú. A požičiavajú ich najmä podnikateľským subjektom.

Úvery pre firmy sú vybavované veľmi rozdielnym spôsobom. Všetko sa deje na ďaleko individuálnejšej  úrovni. Príčina je jednoduchá. Podnikateľských subjektov je podstatne menej ako privátnych  a zvyčajne čerpajú omnoho vyššie úvery. Banky teda musia byť obozretnejšie a zároveň majú na to viacej času.

Toto všetko platí najmä pre stredné a veľké firmy. Malé firmy a hlavne živnostníci sú na tom trochu inak.

Väčšina bánk nevenuje príliš veľkú pozornosť živnostníkom ako podnikateľským subjektom. Rozdiel od fyzických osôb nepodnikateľov je najmä v preukazovaní príjmu. Živnostník musí predkladať svoje daňové priznanie.

Podnikanie je oblasť života, ktorá je vejejne deklarovaná za podporovanú vládou. Podpora sa deje na viacerých úrovniach. Vláda SR podporuje rozvoj podnikania na Slovensku. Do tohto procesu sa zapája aj Európska Únia prostredníctvom svojich fondov. Mnohé ďalšie organizácie poskytujú zvýhodnené úvery na podnikanie.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.