Pôžičky na občiansky preukaz

Pôžičky na občiansky preukaz

Najdôležitejším údajom o ktorejkoľvek pôžičke je jej cene. Tú nám prezrádza úroková miera pôžičky. Presnejšie je to skôr ročná percentuálna miera nákladov ( často používanou skratkou je RPMN ), pretože náklady na požičané peniaze netvorí iba úrok, ale aj rôzne poplatky. Tieto poplatky môžu byť vcelku skryté a nenápadné. Vďaka nim je však rozdiel medzi úrokom a RPMN často veľmi veľký. Tohto by si mal byť vedomý každý spotrebiteľ.

Na trhu s požiačkami spravidla platí pravidlo: čím väčšie riziko, tým väčší úrok. Banka vníma riziko, ako schopnosť klienta splatiť úver. A chce od neho dôkazy. Čím viac dôkazov o tom, že klient je schopný splácať pôžičku, tým nižšie úročenú pôžičku mu môže banka poskytnúť.

Pôžička na občiansky preukaz má veľmi nízku úroveň zabezpečenia. Banky takúto pôžičku neposkytujú. Pre banky občiansky preukaz jednoducho nie je dôkaz o schopnosti klienta splácať pôžičku.

Dôkazom to nie je ani pre nebankové spoločnosti. Tie sa s tým však dokážu vyrovnať. Nebankové subjekty dokážu ísť do veľkého rizika. Avšak za pre nich primeranú kompenzáciu. Úroky pri takýchto pôžičkách u nebankových spoločnostiach sú veľmi vysoké. RPMN je často na úrovni cez 100 %.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.