Pôžičky na auto

Pôžičky na auto

Kúpa auta patrí medzi dôležitejšie finančné rozhodnutia v živote. Po kúpe bývania je to často druhá najdrahšia kúpa, ktorú ľudia realizujú. Preto jej je dobré venovať určitú pozornosť možnostiam financovania kúpy auta. Nie každý má možnosť kúpiť auto v hotovosti. Zvyčajne sa kúpa auta financuje prostredníctvom finančných inštitúcií.

V minulosti sa autá financovali najmä formou lízingu. Dnes to už nie pravda. V súčasnosti tomuto segmentu trhu dominujú úvery. Najčastejšou formou úveru je účelový úver.

Tento typ úveru poskytujú najmä banky. Vyžaduje sa potvrdenie o príjme. Banka dokáže financovať celú sumu auta. Dokonca je možné požiadať o  pôžičku aj po kúpe samotného auta. Banka dokáže poskytnúť peniaze aj takto spätne.

Najlacnejší úver na kúpu auta je možné získať prostredníctvom americkej hypotéky. Ide o bezúčelový hypotekárny úver. Tento úver ako aj iné hypotekárne úvery sú zabezpečené nehnuteľnosťou. Vďaka tejto úrovni zabezpečenia je banka schopná poskytnúť výrazne nižší úrok na úver v porovnaní so spotrebnými úvermi.

Pôžičky na auto poskytujú aj mnohé nebankové spoločnosti. Tie majú význam pre ľudí, ktorí v minulosti nesplatili nejakú pôžičku a boli z tohto dôvodu v banke pri žiadosti o pôžičku odmietnutí.

Podstatnou nevýhodou pôžičiek u nebankových subjektov je výška úroku.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Skúsenosti a názory:
Názor na “Pôžičky na auto

  1. Spätné upozornenie: Pôžičky na auto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.