Pôžička pre učiteľa

Pôžička pre učiteľa

Pracovať v školstve nie je veľmi lákavé pre absolventov pedagogických fakúlt. Takýto stav môže z dlhodobého hľadiska veľmi poškodiť vzdelávací systém na Slovensku. V mnohých školách je vekový priemer učiteľov príliš vysoký. Štát si je toho vedomý a snaží sa na túto situáciu reagovať.

V roku 2002 bol zákonom zriadený Pôžičkový fond pre začínajúcich pedagógov ako neštátny účelový fond na poskytovane pôžičiek mladým začínajúcim učiteľom.

Okrem podpory zachovania kvality vzdelávacích inštitúcii, štát týmto fondom sleduje aj svoje ciele v sociálne politike a v politike podpory rodiny.

Na získanie tejto pôžičky sa uplatňuje niekoľko obmedzení. Žiadateľ musí byť občanom SR s trvalým pobytom na území SR. Musí byť absolventom vysokej školy a od ukončenie vysokej škole nesmie uplynúť viac ako tri roky.

Pôžička pre začínajúcich učiteľov sa poskytuje vo výške 8 298,48 €. Úroková sadzba je veľmi výhodná pri porovnaní s komerčnými bankovými produktmi. Úrok tejto pôžičky je 4 %  a táto sadzba platí po celú dobu splácania úveru.

Maximálna doba splácania je 15 rokov. Po odpracovaní 5 rokov v školstve sa odpisuje zo základu pôžičky 829,85 €. Po uplynutí 10 rokov sa odpisuje ďalších 829,85 €.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.