Pôžička pre cudzincov

Pôžička pre cudzincov

Pôžičky pre cudzincov nie sú na Slovensku jednoduché ani pre občanov Európskej únie. Pôžičky malého rozsahu, ako je napríklad kontokorent ( povolené prečerpanie účtu ), sú ľahko dosiahnuteľné. K tomuto typu pôžičky stačí mať iba otvorený účet. Podmienky na otvorenie účtu pre cudzincov sú ďaleko benevolentnejšie. Toto však platí iba pre občanov EÚ. Štátny príslušníci mimoeurópskych krajina to majú ťažšie.

Pre poskytnutie pôžičky slovenské banky vyžadujú trvalý pobyt na území Slovenskej republiky. Občianstvo nie je vyžadované. To sa vyžaduje iba u pôžičiek, ktoré sú dotované štátom, ako je napríklad hypotéka so štátnym príspevkom pre mladých.

Pokiaľ cudzinec nemá trvalý pobyt na území SR, môže využiť niekoľko ďalších možností. Ak vlastní  nehnuteľnosť na území SR môže ju použiť na založenie u banky. Takisto má šancu dostať úver od banky v prípade, že má pravidelný príjem pochádzajúci zo SR. Príkladom môže byť slovenský zamestnávateľ.

Ak cudzinec nespĺňa ani jednu z vyššie uvedených podmienok, stále má šancu získať pôžičku u nebankových spoločností. Tieto firmy sú známe, že sú schopné poskytnúť pôžičku takmer každému. Nebankové spoločnosti sú však známe aj svojimi vysokými úrokmi, ktorými si kompenzujú zvýšené riziko s netradičnými klientmi, ako sú napríklad cudzinci.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Skúsenosti a názory:
Názor na “Pôžička pre cudzincov

  1. Roman Horčica

    už nevím na koho by sem sa obrátil,pracuji tady na sk. a potreboval bych pujčit 600eur.Tel.0902386945 . potom bych mohl bych splácet 200eur mesíčne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.