Pôžička na splatenie úverov

Pôžička na splatenie úverov

Ekonomická situácia sa môže rapídne zmeniť. Boli sme toho svedkami nedávno, keď sa začala svetová ekonomika rúcať ako domino. Pri takýchto udalostiach mnohí ľudia strácajú zamestnanie. So stratou zamestnania však neprichádza strata povinnosti splácať záväzky, akými sú napríklad pôžičky.

V takejto situácii sa môže človek pokúsiť o refinancovanie pôžičky. Podstata refinancovania pri znížení príjmu je jednoduchá. Pôvodná pôžička sa vyplatí novou pôžičkou, ktorej splácanie je rozložené na dlhšie obdobie. Úmerne predĺženiu splácania pôžičky klesajú mesačné splátky. Toto je relatívne jednoduchý spôsob, ako vyriešiť dočasné alebo trvalé nečakané zníženie mesačného príjmu.

O splatenie úverov však nemusia mať záujem iba ľudia so zhoršeným mesačným príjmom. Naopak, práve ľudia, ktorých príjem vzrástol sú motivovaní k tomu, aby sa zbavili starých a často nevýhodných úverov. Keďže sa im zvýšil príjem, tak sa stali aj bonitnejšími pre banky. To ďalej znamená, že majú možnosť získať pôžičku s nižším úrokom. Následne si môžu zobrať novú pôžičku a takto splatiť všetky predchádzajúce úvery. Týmto spôsobom dosiahnu, že mesačne budú platiť menší úrok z požičaných peňazí.

O predčasné splatenie úverov môžu mať záujem aj ľudia, ktorí nadobudli nejakým spôsobom hotovosť  a chcú ju použiť na zbavenie sa svojich dlhov.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.