Pôžička na čokoľvek

Pôžička na čokoľvek

Pôžička na čokoľvek je častým marketingovým termínom pre bezúčelovú pôžičku. Poskytovatelia sa týmto snažia zjednodušiť slovo bezúčelový. U niektorých ľudí môže tento termín vyvolávať pochybnosti a hlavne nepôsobí tak lákavo. Toto pomenovanie úveru používajú najmä nebankové spoločnosti.

Bezúčelový úver je typ pôžičky, kedy poberateľ pôžičky nemusí dokladovať spôsob nakladania či využitia finančných prostriedkov. Na opačnej strane stojí účelový úver. Príkladom častého účelového úveru  je úver na auto.

K bezúčelovému úveru sa zvyčajne prikladá potvrdenie o príjme. U zamestnancov je to potvrdenie o príjme od zamestnávateľa, u podnikateľov je nutné predložiť kladné daňové priznanie. Úroky pri pôžičkách na čokoľvek bývajú rôzne. Ich výška záleží od viacerých faktorov, ako je napríklad bonita klienta. Záleží aj na konkrétnej banke a samozrejme na forme ručenia.

Najvýhodnejší úrok pri pôžičkách na čokoľvek možno získať pri bezúčelovom hypotekárnom úvere. Takáto forma pôžičky sa často nazýva aj americká hypotéka. Vďaka sile ručenia sú úrokové miery pri americkej hypotéke veľmi prijateľné, iba o niečo vyššie, ako tomu býva u klasických hypoték na bývanie.

Nebankové spoločnosti poskytujú rôzne druhy pôžičiek na čokoľvek. Nevýhodou bezúčelových pôžičiek u nebankových spoločností je ich cena. Úroky sú spravidla vyššie u nebankových spoločností.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.