Pôžička na auto

Pôžička na auto

Ak si chcete zadovážiť auto a nedisponujete momentálne dostatočnú finančnou hotovosťou, môžete počkať a šetriť, alebo mať vysnívaný automobil hneď a zabezpečiť si financovanie z externých zdroj. Teda pôžičku na auto. Pôžičku na auto možno získať mnohými rôznymi spôsobmi.

Jedným spôsobom, ktorý by určite nikto neodporučil, je klasická bezúčelová pôžička. Tú si môže klient zaobstarať, či už u bankového alebo nebankového sektora poskytovateľov úverov. Druhým spôsobom je účelová pôžička, alebo spotrebiteľský úver. Do tejto kategórie spadá napríklad osobná pôžička na auto, ktorej poskytovatelia ponúka napríklad tieto podmienky:

  • výška úveru 2000 euro – 40 000 euro
  • voliteľná dĺžka splácania pôžičky 6 – 90 mesiacov,
  • na nové alebo ojazdené auto,
  • možnosť žiadať on-line, po telefóne alebo na pobočke.

Častou variantom je tiež takzvaný lízing. A to buď medzi osobami, alebo medzi leasingovou spoločnosťou a klientom. Tieto varianty sa medzi sebou navzájom líšia najmä nákladnosťou pre klienta, spôsobom splácania a vzťahom klienta k vozidlu počas splácania.

Ak si totiž záujemca o kúpu automobilu vezme na jeho obstaranie spotrebiteľský úver, či inú osobné pôžičku, stáva sa okamžite majiteľom vozidla a spláca klasickú pôžičku. Naopak u lízingu je majiteľom auta veriteľ (teda lízingová spoločnosť či osoba) a to až do úplného splatenia auta – lízingovej spoločnosti automobil kúpi na svoj účet a následne ho v podstate mesačne prenajímajú.

Forma kúpa auta na lízing sa používa najmä u nových vozov av prípadoch, keď by bola osobná pôžička nevýhodná, či by na ňu klient nedosiahol. Naproti tomu nie je lízing príliš vhodný u ojazdených a starších vozidiel, kde nie je cena taká a kde hrozí riziko, že auto doslúži ešte pred jeho faktickým splatením.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.