Ponuka hypotéky na Slovensku

Ponuka hypotéky na Slovensku

Situácia na úverovom trhu sa na Slovensku za posledných 10 rokov neuveriteľne zmenila. Dnes je ponuka hypotekárnych úverov veľmi široká. Každá banka ponúka niekoľko typov takýchto úverov. Aj bezúčelový hypotekárny úver je už samozrejmosťou.

Nie vždy tomu však bolo tak. Iba pre 10 rokmi boli hypotekárne úvery na Slovensku takmer neznáme. Slovenské banky boli väčšinou vo vlastníctve štátu a boli manažované veľmi zle. Banky boli podkapitalizované a nedokázali tvoriť nové zaujímavé produkty pre občanov.

Hypotekárne úvery sú dnes na Slovensku ponúkané v rôznych podmienkach. Líšia sa v dĺžke splácanie, v úrokovej miere, v miere zabezpečenia a v miere úrovne financovania.

Dnes je konkurencia v tom sektore dostatočne veľká, aby si vybral každý záujemca o úver. Hypotekárne úvery ponúkajú aj nebankové spoločnosti. Tie spravidla nie sú také prísne pri posudzovaní bonity žiadateľa. Nevýhodou sú najmä vyššie úrokové sadzby.

Pre mladých ľudí je veľmi výhodný hypotekárny úver s príspevkom pre mladých. Pri tomto úvere môžu mladý ľudia získať pôžičku s až o 3 percentá zníženou úrokovou mierou. Vyžadujú sa však dve podmienky. Žiadateľ musí byť mladší ako 35 rokov a jeho príjem musí byť nižší ako 1,3 násobok priemernej mzdy v SR.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.