Poistenie hypotéky

Poistenie hypotéky

Splácanie hypotéky je možné poistiť a zaistiť sa takto proti rôznym problémom pri splácaní tohto úveru. Nie je to však zadarmo. Mesačné poplatky pri takomto poistení môžu byť vo výške niekoľkých desiatok Eur a môžu teda podstatne predražiť mesačnú splátku hypotéky. Tieto peniaze navyše môžu byť namiesto poistenia použité na vytvorenie finančnej rezervy.

Hypotekárne úvery sú poskytované bez potreby poistenia. To záleží iba na žiadateľovi. Nie pre každého je však poistenie výhodné. Vo všeobecnosti sa dá odporúčať poistenie pre ľudí, ktorý sú živiteľmi rodiny a prípadná ich neschopnosť splácať hypotéku by ohrozila viacero ľudí.

Poistiť sa možno najmä proti úmrtiu alebo proti invalidite. Tieto typy poistenia sú najčastejšie a majú aj najväčší význam, pretože rôzne úrazy v živote je možné ovplyvniť len veľmi ťažko.

Poistiť sa je možné aj proti strate zamestnania. Toto poistenie nie je obsiahnuté v základnom poistení hypotéky a nie je vhodné pre každého. Odporúča sa najmä ľuďom, ktorí by pri prípadnej strate zamestnania mali veľký problém si nájsť opäť nové zamestnanie.

Je potrebné počítať aj s tým, že pri plnení poistenia platí ochranná lehota. Poisťovne začnú vyplácať peniaze až po určitom období. Zvyčajne po 2 alebo 3 mesiacoch.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.