Najvýhodnejšia pôžička pre študentov

Najvýhodnejšia pôžička pre študentov

Študenti počas svojich štúdií často čelia situáciám, ktoré vyžadujú adekvátne finančné riešenie. Nie každý študent má možnosť pracovať popri škole alebo požadovať peniaze od rodičov. Pôžičky sú následne možnosťou, ako riešiť takúto situáciu.

Na trhu je niekoľko produktov, ktoré sa zameriavajú na študentov. Takmer každá banka má úverový produkt šitý na mieru študujúcej mládeži.

Výhodnosť študentskej pôžičky závisí na kritériách žiadateľa. Pre niekoho je výhodné možnosť čerpať veľké množstvo finančných prostriedkov, pre iného dĺžka splácania.

Najdôležitejšie je však zvyčajne cena pôžičky, teda úroková miera, pri ktorej je pôžička poskytovaná. V tomto ohľade ďaleko najvýhodnejšie je čerpať pôžičku od Študentského pôžičkového fondu. To je organizácia zriadená vládou SR a jej jedinou úlohou je poskytovať pôžičky študentom. Študentský pôžičkový fond poskytuje pôžičky za veľmi priaznivý úver, ktorý je štátom podporovaný. V banky zvyčajne úročia pôžičky študentom od 7 percent vyššie. U pôžičky od Študentského pôžičkového fondu to je iba 3 %.

Takáto výhodná pôžička však nie je pre každého študenta. Zo zákona musí študent splniť jednu z niekoľkých podmienok. Na pôžičku majú nárok poberatelia sociálneho štipendia, osoby so zmenenou pracovnou schopnosťou alebo osoby z rodín, kde priemerný príjem na člena domácnosti je nižší ako minimálna mzda.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.