Krátkodobé pôžičky

Krátkodobé pôžičky

Krátkodobé pôžičky sú typom úverov, ktorých doba splatnosti je krátka. Za krátku sa vo všeobecnosti považuje doba kratšia ako jeden rok. Krátkodobé pôžičky poskytujú banky ako  aj nebankové spoločnosti. Krátkodobé pôžičky sú však segmentom, ktorý je doménou najmä druhých menovaných.

Pri nebankových subjektoch môžeme hovoriť o krátkodobých pôžičkách rôzneho rozsahu. Nebankové spoločnosti ponúkajú pôžičky, ktorých doba splatnosti je napríklad iba dva týždne.

Krátkodobé pôžičky sa zvyčajne snažia riešiť krátkodobé alebo naliehavé problémy. Preto ich najdôležitejším znakom je rýchlosť a pohodlnosť vybavenia. Nebankové spoločnosti v tomto smere zaviedli mnoho užitočných inovácií. Dnes je možné pôžičku vybaviť z pohodlia obývačky. Žiadosť o pôžičku je možné podať prostredníctvom internetu. Takéto žiadosti sa často potvrdzujú formou sms správ.

Nebankové spoločnosti zdôrazňujú pohodlnosť a rýchlosť pri získavaní ich pôžičiek. O čom však tak hlasno nerozprávajú, sú úrokové miery, ktoré sú spojené s ich produktmi. Tie sú často niekoľkonásobne vyššie ako u bankových produktov. Ročná  percentuálna miera nákladov ( RPMN ), ktorá vyjadruje skutočnú cenu pôžičky, sa často pohybuje nad 100 percentami.

Z dôvodu cien pôžičiek u nebankových spoločností, by mali ľudia využívať ich služby iba v prípade, že neexistuje iná dostupná možnosť získanie finančných prostriedkov.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Skúsenosti a názory:
Názor na “Krátkodobé pôžičky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.