Konsolidácia pôžičiek

Konsolidácia pôžičiek

Konsolidácia pôžičiek je pomerne nový výraz spojený s trhom pôžičiek. Je však logickým dôsledkom rozmachu zadlžovania sa na Slovensku.

Často sa stáva, že ľudia podľahnú lákaniu spoločností, ktoré poskytujú rôzne pôžičky. Zobrať si pôžičku je dnes viac ako jednoduché. Ľudia často konajú bez dlhšieho uváženia a berú si pôžičky bez akejkoľvek kalkulácie, ktorú by vztiahli na svoj príjem.

Známym faktom je, že ľudia zvyknú rôzne situácie posudzovať optimistickejšie, ako reálne sú. Pri pôžičkách ľudia jednoducho neuvažujú o možných komplikáciách v budúcnosti. Mzdy sa na Slovensku dlhodobo zvyšujú, to však neznamená, že takto to bude donekonečna. Príkladom je teraz prebiehajúca finančná kríza.

Často sa ľudia ocitnú s niekoľkými pôžičkami, k tomu sa pridá zníženie príjmu alebo nejaké nečakané výdavky. V takejto situácii hrozí exekúcia a následné ďalšie životné problémy. Jedným z riešením je konsolidácia pôžičiek.

Pri konsolidácii pôžičiek si dlžník berie ďalšiu pôžičku s tým, že spoločnosť poskytujúca túto pôžičku berie na seba všetky predchádzajúce záväzky svojho klienta. Takto sa z mnohých pôžičiek vytvorí jedna. Dlžník tak platí svoje pôžičky v jednej splátke. Samozrejme, navyše platí konsolidačnej spoločnosti za tieto jej služby. Využívanie konsolidácie pôžičiek vôbec nie je lacné, avšak často je to jediná cesto, ako von zo špirály dlhov.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.