Hypotéky od VÚB

Hypotéky od VÚB

Všeobecná úverová banka patrí medzi najväčšie bankové spoločnosti pôsobiace na slovenskom trhu. VÚB má na Slovensku bohatú históriu a je členom talianskej bankovej skupiny.

Tak ako každá iná banka aj VÚB má vo svojej ponuke hypotekárne úvery. VÚB nazýva svoje hypotekárne úvery „flexihypotéky“. Ďalšou špecialitou VÚB je tzv. hypotekárny certifikát. Ten je možné získať zdarma na každej pobočke banky. Hypotekárny certifikát je dokument, ktorý potvrdzuje bonitu klienta. Vydáva sa na základe potvrdenia o príjme. Banka ho vydáva aj s garanciou určitého úroku po určité obdobia. Toto umožní klientovi lepšie naplánovať kúpu nehnuteľnosti.

Maximálna doba splatnosti hypotéky je 30 rokov. Úroková miera sa pohybuje okolo 4 percent.

Hypotéku u VÚB je možné získať aj so štátnym príspevkom pre mladých. Vďaka tomuto príspevku môže klient získať hypotéku s výrazne nižším úrokom. Zníženie predstavuje až 3 percentuálne body. Žiadateľ však musí byť mladší ako 35 rokov a jeho príjem nesmie byť vyšší ako 1,3 násobok priemernej mzdy v národnom hospodárstve.

VÚB ponúka aj bezúčelové hypotekárne úvery. Tieto úvery sú známe aj ako americké hypotéky. Úroková miera pri bezúčelovom hypotekárnom úvere je o niečo vyššia ako pri klasickom hypoúvery.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.