Hypotéky od nebankoviek

Hypotéky od nebankoviek

Hypotekárny úver je úver, ktorý je zabezpečený nehnuteľnosťou. Ak poberateľ hypotekárneho úveru prestane splácať túto pôžičku, banka pristúpi k zabaveniu danej nehnuteľnosti. Takto sa môže človek dostať do veľmi nepríjemnej situácie.

Preto je nutné si vybrať najvýhodnejší úver na trhu, s nízkymi mesačnými splátkami. Tradičnými poskytovateľmi hypotekárnych úverov sú banky. Nie sú však jedinými. Hypotekárne úvery poskytujú aj nebankové spoločnosti.

Tieto podnikateľské subjekty nie sú licencované Národnou bankou Slovenska a ich kontrola štátnymi inštitúciami je limitovaná. Mnohé nebankové spoločnosti sú však pobočkami medzinárodných firiem, takže riziko ich bankrotu nie je až také veľké.

Nebankové spoločnosti sú známe svojimi obchodnými praktikami, ktoré často zabiehajú do neetickej oblasti. Veľmi často používajú rôzne triky, ktorými sa snažia skryť reálne náklady na pôžičky. Ich ponúkané úrokové miery sú spravidla vyššie ako je tomu u bánk. Na tento fakt však veľmi klienta neupozorňujú. Samozrejme zákonné podmienky spĺňajú. Často sa však stáva, že po čase je klient nepríjemne prekvapený, keď zistí za akých podmienok si požičal peniaze od nebankovej spoločnosti.

Výhodou hypotekárneho úver od nebankových spoločností je to, že tieto spoločnosti sú menej prísne pri posudzovaní bonity klienta. Často napríklad nenahliadajú do registra dlžníkov. Cenou za to sú však vyššie úroky.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.