Hypotéky bez dokladovania príjmu

Hypotéky bez dokladovania príjmu

Hypotekárne úvery sú špecifické úvery, pretože ich dĺžka splatnosti a ich výška sú výrazne odlišné od klasických najmä spotrebných úverov. Hypotekárne úvery sa splácajú niekedy až 40 rokov.

Klasickými poskytovateľmi hypoték sú banky. Tie sa snažia znížiť riziko spojené s možným nesplatením pôžičky minimalizovať. Z tohto dôvodu vyžadujú od žiadateľa o pôžičku potvrdenie o pravidelnom príjme.

Pre ľudí, ktorí nedokážu zdokladovať svoj príjem alebo ho nemajú vôbec sú k dispozícii nebankové spoločnosti, ktoré dokážu poskytnúť hypotekárny úver aj za týchto podmienok.

Nevýhodou pôžičiek od nebankových spoločností je fakt, že nie sú licencované. To znamená, že neboli preverené Národnou bankou SR a ani nie sú pod jej drobnohľadom.

Nebankové spoločnosti si navyše účtujú vyššie úrokové miery pri poskytovaní pôžičiek. Keďže hypotekárne úvery sa splácajú často niekoľko desiatok rokov, tento percentuálny rozdiel môže v konečnom dôsledku spôsobiť výrazné preplatenie úveru.

Zakladať nehnuteľnosť je rizikové vždy, avšak pri nebankových spoločnostiach to platí dvojnásobne. Riziko, že žiadateľ sa dostane do finančných problémov z dôvodu vysokých úrokov reálne existuje. Následne sa môže roztočiť špirála dlho, ktorej výsledkom môže byť exekúcia založenej nehnuteľnosti.

Banky sú vždy lepším poskytovateľom hypotekárnych úverov ako nebankové spoločnosti.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.