Hypotekárny úver pre mladých

Hypotekárny úver pre mladých

Bývanie patrí k základným problémom nielen mladých ľudí. Hypotekárny úver je dnes štandardným spôsobom financovanie kúpy nového bývania. Ceny nehnuteľností často ani neumožňujú inú formu financovania. Kúpa nehnuteľnosti je rozhodnutie na celý život.

Štát považuje bývanie za problém, do ktorého by mal aktívne zasahovať. Takto sa deje v rámci sociálnej politiky štátu. Vláda SR podporuje bývanie mladých ľudí. Deje sa to rôznymi cestami. Jedným z týchto spôsobov je aj podpora hypotekárnych úverov.

Slovenská vláda dosiahla dohodu s bankami, v ktorej sa obe strany zaviazali dotovať hypotekárne úvery. Štát prispieva dvoma percentuálnymi bodmi k zníženiu úrokovej miery hypotekárneho úveru pre mladých, banka jedným percentuálnym bodom. Toto zníženie je garantované po dobu prvých päť rokov splácania úveru.

Keďže ide o úver pre mladých, čerpanie tejto pôžičky je vekovo obmedzené. Žiadateľ o úver nesmie byť starší ako 35 rokov. Žiadatelia o hypotekárny úver pre mladých sú obmedzený nielen vekom. Limit je stanovený aj na príjem žiadateľa, ktorý nesmie prekonať 1, 3 násob priemernej mzdy v národnom hospodárstve.

Doba splácania úveru sa pohybuje v rozmedzí od 4 do 30 rokov. Výška úveru je limitovaná zdola sumou 7000 Eur.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.