Hypotéka pre nezamestnaných

Hypotéka pre nezamestnaných

Nezamestnaní sú skupinou ľudí, ktorých banky zvyčajne odmietajú pri akýchkoľvek žiadostiach o pôžičky. Dvojnásobne to platí o hypotékach. Pre banky je človek bez príjmu rizikovým klientom. Takýto žiadateľ o hypotekárny úver nie je pre banku zaujímavý.

Toto však neznamená, že nezamestnaný nemôže dostať hypotéku. Ak vlastní nehnuteľnosť, tak stále predstavuje zaujímavú príležitosť pre finančné inštitúcie. O tento segment trhu sa starajú nebankové spoločnosti. Tieto podnikateľské subjekty sa špecializujú na ľudí, ktorí boli v bankách odmietnutí alebo z rôznych dôvodov nemôžu žiadať o úver v bankách.

Pri žiadosti o hypotéku u nebankových spoločnosti je však potrebné postupovať obozretne. Zakladať nehnuteľnosť, vlastný dom či byt nie je vec, pri ktorej je možné spraviť chybu bez výrazných následkov.

Nebankové spoločnosti sú známe svojimi praktikami, ktoré sú často problematické a ocitajú sa v oblasti neetického správania sa. Nebankové subjekty pri prezentácii svojich úveroch často úmyselne zamlčujú dôležité informácie alebo ich dostatočne nezdôrazňujú.

Hypotekárne úvery u nebankových spoločností sú spravidla úročené vyššími úrokovými mierami. Niekedy sú tieto úrokové miery niekoľkokrát vyššie, ako tomu je zvyčajne u bánk.

Hypotéky u nebankových spoločností sú prístupné aj pre nezamestnaných. Je však potrebné zvážiť, či stojí za to platiť vyššie úroky.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.