Hypotéka na auto

Hypotéka na auto

Kúpa auta patrí k finančne náročnejším rozhodnutiam v živote človeka. Kúpu auta možno financovať v základe dvoma spôsobmi. V hotovosti alebo formou úveru. V minulosti sa často využíval leasing ako forma financovania auta. Dnes to už nie je veľmi pravda. Leasing ma svoje nevýhody. Najväčšou je fakt, že majiteľom vozidla je až do skončenie plnenie lízingovej zmluvy samotná lízingová spoločnosť. Toto môže spôsobiť „majiteľovi“ auta rôzne problémy.

Dnes sa najčastejšie autá financujú prostredníctvom účelové spotrebného úveru. Pri tomto type úveru musí poberateľ úveru dokladovať, že úver bol použitý na kúpu auta.

Najlacnejším spôsobom, ako financovať kúpu auta je hypotekárny úver. Konkrétne musíme hovoriť o bezúčelovom hypotekárnom úvere. Bežne sa takýto typ úveru nazýva americká hypotéka. Pri tomto type úveru dochádza k založeniu určitej nehnuteľnosti a následne vyplatené prostriedky nie sú obmedzené na nijakú skupinu výrobkov. Peniaze možno použiť na čokoľvek, teda aj na kúpu auta.

Úroky pri americkej hypotéke sú spravidla iba o niečo vyššie, ako tomu je pri hypotéke, ktorá je určená na bývanie. Úroková miera pri americkej hypotéke je tak výrazne nižšia, ako tomu je pri účelovom spotrebnom úvere. Je to možné vďaka vysokej úrovni ručenia za tento typ úveru.

Ďalšie pôžičky pre študentov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.